• Změny

Prosíme pacienty, aby nám veškeré změny týkající se jména, adresy, telefonického kontaktu, popřípadě změny pojišťovny co nejdříve nahlásili, usnadní nám to společnou komunikaci.

Pokud dojde k nějakým změnám na naší straně, budete o nich informováni na těchto webových stránkách a na dveřích ordinace.

  • Krevní odběry 

Na krevní odběry přicházejte vždy lační, je vhodné se před odběrem napít, ale pouze neslazeného čaje, nebo vody. Na krevní odběry se neobjednává, je potřeba se dostavit ráno  od 7 do maximálně  9.15h. Pokud máte přinést s sebou ranní moč (k preventivní prohlídce, po angíně, u onemocnění močových cest ...) a nemáte zkumavku k tomu určenou, přineste moč v jiné co nejmenší uzavřené nádobce.

Informace o výsledcích odběrů - Vám sdělíme přímo v ordinaci, nebo telefonicky nejlépe v době od 12.30 do 13h kdy nevyšetřujeme nemocné pacienty. Je možná i komunikace e-mailem.

Informovaný souhlas s vyšetřením oGTT (orální glukózový toleranční test) - ke stažení zde

  • Předoperační vyšetření

Prosíme pacienty, kteří mají plánovanou operaci, aby nám její termín oznámili ihned, jakmile jim bude znám. Společně se potom domluvíme na dalším postupu a datech, kdy se provedou potřebná vyšětření, aby se vše včas stihlo. Je zapotřebí přinést seznam vyšetření, která nemocnice před operací požaduje, každá nemocnice má jiné požadavky.

  • Invalidní důchody, příspěvky na péči a další vyšětření pro sociální správu

Pokud chcete požádat poprvé, žádáte opakovaně (po zamítnutí), žádáte jiný příspěvek - je nutné vždy nejprve kontaktovat  Městskou správu sociálního zabezpečení - MSSZ , kde Vám poskytnou potřebné informace. Jakmile Vám zašlou výzvu, abyste se dostavili k lékaři do 5 dní, stačí nás pouze telefonicky kontaktovat a domluvit se na dalším postupu, respektive na termínu vyšetření v naší ordinaci. Na tato vyšetření NENÍ pouze 5 dní, takže není třeba se obávat nedodržení termínu.

Pokud jste vyzváni ke kontrole důchodu, příspěvku - také nás stačí pouze telefonicky kontaktovat a domluvit si temín vyšetření.

K vyšetření je nezbytné mít s sebou vždy aktuální zprávy o zdravotním stavu, není možné použít rok či dva staré zprávy z odborných ambulancí.

  • Očkování

Na jakékoliv očkování je potřeba být zcela zdráv. Po očkování je NUTNÉ 30 minut setrvat ve zdravotnickém zařízení, takže s tím prosím počítejte. Na očkování se dostavte nejméně 30 minut před koncem ordinační doby. Podrobnější informace najdete v sekci očkování.

  • Nové informace o přestupních termínech ke zdravotním pojišťovnám

 S účinností k  1. 9. 2015 byly Transparenční novelou zákona č. 48/1997 Sb., upraveny přestupní termíny ke zdravotním pojišťovnám. S odkazem na ustanovení § 11a zákona lze zdravotní pojišťovnu změnit 1x za 12 měsíců a to nově v přestupních termínech:

 leden  - březen - přestup k 1. 7. téhož roku

 červenec - září - přestup k 1. 1. následujícího roku

Tyto údaje mají pouze informativní charakter